Масаж

Масаж

Масаж (від франц. Massage, masser - розтирати, від араб. Mass - торкатися, мацати) - лікувальний метод, що полягає у дозованому механічному і рефлекторному впливі на органи і тканини організму, здійснюваному рукою масажиста або спеціальним апаратом.

Місце масажу в лікувальній практиці

Масаж у стародавніх народів застосовувався як широко поширений метод народної медицини.

Показання та протипоказання до масажу

Показання: масаж надає позитивний ефект при функціональних порушеннях кровообігу, хворобах органів диханнятравлення, при хронічних дистрофічних захворюваннях хребта і суглобів, сечостатевої системи, наслідки травм, при функціональних порушеннях ендокринної системи і вегетативної нервової системи.

Масаж дає лікувальний ефект, полегшує стан хворих, покращує опірність організму до респіраторних захворювань, підвищує тонус скелетних м'язів і може застосовуватися в косметичних цілях.

Особливо ефективний масаж в поєднанні з фізіотерапевтичними процедурами і лікувальною фізкультурою

Протипоказання: 1) інфекційні і гнійні захворювання, остеомієліт, шаленство, жовтуха, дизентеріякоклюш, кір, жовта лихоманкамалярія, філяріоз, хвороби шкіри, нігтів і волосся інфекційної етіології;

2) тяжкі порушення діяльності серця (гостра серцева і судинна недостатність, інфаркт), печінки (цироз пізніх стадій), судинної системи (гостра стадія артеріального і венозного тромбозу, варикозне розширення вен з трофічними порушеннями, аневризма судин), нирок, легенів (емфізема, активна форма туберкульозу);

3) схильність до кровотеч, рани, тромбоцитопенічна пурпура, гемофіліявиразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки:

4) онкологічні хвороби;

5) гостре гарячковий стан, гостра стадія запального процесу;

6) органічні ушкодження, незагоєні переломи кісток, непрохідність кишок.

Вплив масажу на загальний обмін речовин

Обмін речовин - це сукупність реакцій асиміляції (анаболізму - освіти і побудови нових структур, клітин і тканин) і дисиміляції (катоболізма - розпаду речовин з виділенням енергії). Обидві сторони обміну речовин тісно пов'язані один з одним. Анаболізм йде з витратою енергії, утвореної в результаті катаболічекіх процесів. У свою чергу розщеплення енергосубстратов можливо тільки після їх попереднього синтезу організмом. Динамічна рівновага в обміні речовин - це основна умова здоров'я людини. Порушення обміну речовин обов'язково в результаті веде до патології органу, системи органів і організму в цілому. Першим кроком до порушення обмінних процесів є зниження рівня обміну речовин (що спостерігається, наприклад, при старінні організму, гіпокінезії і т.д.) Підвищення рівня обмінних реакцій веде до посилення виділення розщеплювання метаболітів, які є в більшості випадків біологічними отрутами, а також підвищує швидкість окислювальних реакцій в організмі.

Доведено, що при масажі швидкість споживання кисню підвищується на 30-35% в порівнянні зі спокоєм, на 15-20% посилюється виділення молочної кислоти нирками і шкірою (Зотов В.П., 1997).

масаж викликає спрямовані нейро-гуморальні зрушення на основі шкірно-вісцеральних, нутрівних рефлексів. Це сприяє збільшенню концентрації гормонів в крові та лімфі, а також ферментів у порожнистих органах, які є, як відомо, каталізаторами хімічних реакцій, що протікають в організмі. Остання, у свою чергу, призводить до прискорення як асоціативних, так і діссоціатівних процесів, тобто Підвищенню рівня обміну речовин в цілому.

Цей ефект сам по собі є самоцільно багатьох методів терапії: холодових впливів, фізичних вправ, лазень, саун, гидропроцедур і т.д. Загальний масаж, збільшуючи в 1,5-2 рази рівень обміну речовин на період від 30 хвилин до 1-2 годин (залишкове післядія тривати до 1-1,5 доби) надає стійкий терапевтичний ефект протягом курсу масажу і на протязі 1-2 місяців після нього.

Фізіофіт пропонує широкий вибір видів масажу від кваліфікованого масажиста-реабілітолога. Звертайтесь за інформацією в адміністрацію, ми завжді раді Вам допомогти!