Вплив харчування на підвищений артеріальний тиск

Вплив харчування на підвищений артеріальний тиск

Von Christina Trappe

 

© LEVENT KONUK

Майже кожна друга людина страждає на гіпертонію. У розвитку гіпертонії ключову роль відіграє харчування та помилки, яких ми припускаємось, коли харчуємось. В індустріально розвинених країнах люди, найчастіше, їдять жирну, пересолену їжу. Прочитайте цю статтю до кінця, щоб дізнатись, як харчуватись, щоб не нашкодити собі.

В результаті допущених помилок у харчуванні розвивається ожиріння, підвищений вміст ліпідів в крові, виникає гіпертонія. Таке поєднання може негативно впливати на серце і кровоносні судини, призвести до інфарктів, інсультів та інших захворювань, таких як цукровий діабет. Дуже точно говориться про це у такому твердженні: той, хто веде здоровий спосіб життя і збалансовано харчується, може активно впливати на запобігання виникнення серцево-судинних хвороб.

Підвищений кров'яний тиск: середземноморське харчування

Існує дуже багато порад і способів, щоб збалансовувати артеріальний тиск за допомогою лише здорової їжі. Багато із них є частиною так званої ДПСГ- дієти (Дієтичний Підхід до Стоп Гіпертонії), яку складено американськими фахівцями-дієтологами, і яка виявилася найефективнішою при терапії гіпертонії. Перш за все, вона орієнтована на середземноморський стиль життя, де люди вживають багато фруктів та овочів, корисних жирів рослинного походження.

  • Вживайте якомога більше овочів та фруктів, а ще краще споживайте їх свіжими і сирими. Також свіжо вичавлені соки, заморожені чи сушені фрукти та овочі, можуть розширити і збагатити ваш раціон.
  • Баластні речовини є життєво необхідними для нашого організму: хліб з муки грубого помелу з висівками, зернові хлоп'я і нешліфований рис – тримають рівень цукру у нормі, і постійно насичують кров багатьма цінними поживними речовинами.
  • Зменшіть споживання їжі тваринного походження, жирів, наприклад, споживайте менше ковбасних виробів, масла та маргарину. Намагайтесь готувати їжу на рослинній олії: оливковій чи соняшниковій.
  • Замість багатого на тваринні жири сиру та інших жирних молочних продуктів споживайте краще продукти з мінімальним вмістом жирів, такі як нежирний сир, творог або знежирені йогурти.