вступити до клубу

Дефіцит вітамінів.

Додано: 31.05.2021 Автор: Nela

Дефіцит  вітамінів часто діагностують в холодну пору року, однак не всі можуть її розпізнати. Вчені назвали ознаки, які можуть вказати на їх нестачу в організмі, і як можна виявити за зовнішніми ознаками.

В першу чергу брак вітамінів відбивається на стані волосся і нігтів людини і виражається в підвищеній ламкості. Це відбувається через дефіцит біотину і вітаміну B7. Найчастіше в групі ризику опиняються люди, у яких є пристрасть до алкоголю і нікотину, а також вагітні.

Другим симптомом є виразки в роті і тріщини в куточках рота, які можуть супроводжуватися запамороченням, надмірною втомою, дратівливістю і проблемами зі сном. Якщо вони діагностовані, значить, є нестача вітамінів групи B і заліза. Якщо ж почали кровоточити ясна, а на шкірі проявляються сині плями, і вона  стала лущитися, слід поповнити вітамін C.

Говорячи про стан волосся, слід згадати про лупи себорейний  дерматит. Вчені відзначають, що  їх поява пов’язана з відсутністю цинку і вітамінів групи B. Далі слідують  кератоз піларіс – червоні або білі шишки на шкірі. Їх походження поки повністю не відомо, але фахівці пов’язують це явище з дефіцитом вітамінів C і A. Замикає список ознака синдрому неспокійних ніг. В цьому випадку потрібно заповнювати нестачу заліза.