вступити до клубу

Тренд лікування остеопатії

Додано: 03.11.2020 Автор: Анастасия Кущик
Остеопатія, як метод лікування, наразі переживає свій бум. Але хорошого терапевта важко знайти.
Що насправді відбувається з лопаткою, коли піднімаєш руку? Питання, яким майже ніхто не задається, якщо  не пошкодить плече. Однак, остеопат має знати відповідь.
Таким чином, близько 40 студентів з Гочшуле Фресеніус у Мюнхені розділилися на групи двох людей у залі майстерні. Один  піднімає і опускає руку, а інший досліджує і відчуває, що відбувається з лопаткою, м’язами та сполучною тканиною під час руху. Анатомія in vivo, тобто на живих людях і на дотиках, є одним з найважливіших компонентів навчання, пояснює декан і остеопат Френк Шойл. ”Наш підхід – від анатомії до фізіології, від форми до функції “.

Походження з США

Людське тіло та його складна конструкція знаходяться в центрі остеопатії. Метод розроблений Ендрю Тейлором Стіллом наприкінці 19 століття. Американець не тіль
ки ввів термін остеопатії, отриманий від грецьких слів osteo (кістка) та pathie (хвороба). Також він заснував першу школу остеопатії в США. До цього дня всі остеопати посилаються на принципи Стілла.
Відповідно, тіло утворює функціональну одиницю. Обмеження слід знаходити пальпацією певних анатомічних структур, таких як кістки, зв’язки, м’язи та їх зміни. Наприклад, якщо рух більше не можливий або викликає біль, деякі методики захоплення або дотику призначені для зняття цих обмежень. Припускається, що це встановлює здатність організму переробити та лікувати себе в русі. Отже, психотерапевт допомагає людям допомагати
самим собі.

20 мільйонів процедур на рік у Німеччині

Остеопатія утвердилася в Німеччині в 1980-х роках; вона переживаєсправжній бум вже близько десяти років. За даними Німецької асоціації остеопатів (VOD), пацієнти в цій країні відвідують остеопата близько 20 мільйонів разів на рік.
Хоча багато лікарів рекомендують лише остеопатичне лікування проблем опорно-руховго апарату, сама дисципліна розширює сферу свого застосування. Таким чином, в число пацієнтів входять не тільки офісні працівники, які страждають від болю в спині, а й діти з проблемами сну, а також люди з проблемами травлення або мігренями.
Остеопат здебільшого використовує свої руки для діагностики та лікування. Тому багато пацієнтів часто сприймають лікування як ніжний дотик. Іноді це також створює помилкове враження про те, що насправді робить остеопат, – каже Клаус Хабель, член консультативної ради Федеральної асоціації остеопатії (BVO). ”Ми не цілителі і не просто кладемо руки на тіло. Ми працюємо зі знанням анатомії та фізіології, тобто класичної медицини”.

Разом на рівні очей

Марина Фурман не хоче розглядати свою тему як заміну так званої традиційної медицини. “Це форма медицини, яка чудово доповнює традиційну медицину”, – підкреслює професор остеопатії та голова VOD. На практиці у Вісбадені вона та її колеги працюють разом з лікарями різних спеціальностей. Ця співпраця на рівні очей також була б бажаною для її асоціації та Федеральної асоціації остеопатії. Вони представляють близько 7000 членів.
Питання про те, які остеопати повинні, а які не повинні допомагати пацієнтам, все ще суперечливе. Метод пропонують лікарі, фізіотерапевти та цілителі. Однак, не всі насправді мають кваліфікацію, яку вимагають від своїх членів. Термін “остеопат” не захищений і не свідчить про те, чи людина пройшла декілька років навчання, чи навчалась в університеті, чи просто на курсах вихідного дня”, – скаржиться Фурман. ”Академічно підготовлений остеопат не може заявити про себе навколишньому світу”.
Тому, остеопати об’єднані в асоціації давно борються за власний професійний закон, який вони бачать як окрему медичну професію з певним навчанням та кваліфікацією. Медичні асоціації категорично протидіюють цим спробам. “Остеопатія повинна бути в руках кваліфікованих лікарів та фізіотерапевтів “, – сказав Френк Ульріх Монтгомері, президент Німецької медичної асоціації, минулого року.

Вплив на опорно-руховий апарат

Деякі критики бачать головну проблему поки у відсутності даних про ефективність процедури. Наразі є деякі чіткі результати досліджень так званої парієтальної остеопатії, яка зосереджується на кістково-м’язовій системі. З іншого боку, для вісцеральної остеопатії, яка в першу чергу спрямована на полегшення функціональних порушень внутрішніх органів, справи складаються набагато гірше. Це також стосується краніосакральної остеопатії, при якій слід впливати на спинну рідину. “Поки що ми просувалися переважно на спекулятивній території”,- пояснює доктор. Кордула Браун, фізіотерапевт та представник мережі доказової медицини.
Загалом, остеопатія має проблему з дослідженнями – це об’єднує її з іншими методами мануальної терапії: дослідження, зазвичай, не є глобальними і не завжди відповідають міжнародним стандартам.

Популярно, але не доведено

Остеопати часто стверджують, що завдяки складності лікування майже не можна випробувати ефективність за поточними дослідницькими методиками. Однак, за словами Брауна, це заперечення не можна прийняти – тут остеопатія повинна надолужити, як і інші терапевтичні методи. ”Поки що популярність терапії та досліджень явно непропорційна “, – каже Браун.
Декан Шойхль знає таку критику. Він підкреслює, що, з одного боку, грошей на великі дослідження недостатньо. Крім того, відносно нова академізація професії означатиме лише те, що дослідження просто зараз набирає швидкості. Шойхль запевняє: “У дослідженнях візуалізація, лабораторні заміри або вимірювання пульсу використовуються для вивчення ефектів остеопатії “.

Гранти багатьох медичних страхових компаній

Незважаючи на відсутність доказів ефективності, багато медичних страхових компаній вже субсидують цей метод. Майже 100 страхових компаній підтримують остеопатичне лікування як так званий добровільний обов’язковий пакет. Пацієнти з радістю приймають цю пропозицію: лише від 2012 до 2013 роки фонди обов ‘ язкового медичного страхування виросли втричі. Згідно з дослідженням NDR Info, вони зросли з 34 до понад 110 мільйонів євро у 60 найбільших офісах. Пільги були настільки популярні серед застрахованих у Технікер-Кранкенкассе, що фонд відмовився і скоротив субсидії на третину.
Що робить лікування таким популярним у пацієнтів? Один з факторів, які називає Остеопат Клаус Хабель, – це час. З остеопатами не існує такого поняття, як “миттєві ліки”.
“Особиста увага – це також одна з причин, чому пацієнти так часто готові платити частину або всі витрати на лікування з власної кишені “, – каже Хабель. – Година близької уваги – це те, чого багато пацієнтів ніколи раніше не отримували у сфері охорони здоров’я”.
Автор: Юлія Рудорф
https://m.apotheken-umschau.de/Behandlung
#остеопатия #остеопат #физиотерапия #спина #лечение