вступити до клубу
+38

066 5331593

Остеопатія в гінекології

У гінекології методами остеопатії вдається успішно впоратися з такими проблемами, як:
• Хронічні тазові болі
• Хворобливі менструації (альгоменорея)
• Передменструальний синдром
• Дисфункції яєчників, порушення циклу
• Хронічні запальні захворювання органів малого тазу
• Спайкові процеси в малому тазу
• Хворобливі статеві зносини (діспареунія)
• Безпліддя
Остеопати стверджують: якщо гінекологічні дослідження не виявляють змін в органах малого тазу, а тривалі, що не мають чіткої локалізації болі продовжують турбувати, їх причина – функціональні порушення. Як правило, джерело таких порушень – ураження м’язів і зв’язок, що з’єднують внутрішні органи.
Важко уявити, причиною якого великох кількості жіночих недуг служить явище, іменоване СПАЗМ. Серед них – періодичні і хронічні тазові болі, діспареунія (хворобливі статеві зносини), розриви при пологах і проблеми в післяпологовий період, геморой і артроз тазостегнових суглобів. Навіть хронічні запальні процеси у багатьох випадках обумовлені спазмуванням. А головне – більшості проблем можна уникнути ,якщо вчасно звернутись до лікаря гінеколога-остеопата і провести кілька абсолютно безболісних процедур.
Кожен орган підвішений на кількох м’язах і зв’язках, кожна з яких може бути спазмована. При цьому можливі наслідки аж ніяк не вичерпуються болями, а можуть бути набагато серйозніші.
Наприклад, примусовий зсув матки при аборті викликає глибоке спазмування всіх шести зв’язок, якими матка кріпиться до скелету. Через це матка не повертається у вихідне положення, причому в окремих випадках відбувається скручування її судин і нервів. Як показують дослідження, при наступній вагітності це може викликати кисневу недостатність і затримку розвитку плоду.
Опущення внутрішніх статевих органів
Опущення внутрішніх статевих органів- синдром розслаблення, застою в області тазу – також може бути причиною хронічних тазових болів. Ця патологія виявляється у жінок ,які багато народжують або після травматичних пологів, при важкій фізичній праці, швидкому схудненні. Пацієнтки скаржаться на важкість в області тазу, болях у попереку. Симптоматика посилюється після тривалого перебування хворого на ногах або в сидячому положенні, зменшується в ранкові години і в положенні лежачи. Об’єктивно виявляються рубцеві зміни промежини, опущення стінок піхви і матки. Симптоматика визначається ступенем натягу зв’язкового апарату, до складу якого входять вегетативні нервові волокна, венозним застоєм в області тазу і матки. При опущенні піхви і матки I і II ступеня можна повністю відновити структуру органів малого тазу ніжними остеопатичними техніками.
Хворобливі менструації (альгоменорея)
Альгоменореєю страждають мільйони жінок. Особливо часто такі болі відчувають молоді дівчата в період гормональної перебудови організму. Остеопатична практика показує, що причиною альгомегореі, як правило, служать спазми кровоносних судин, що живлять шийку матки (зазвичай на рівні зіву шийки матки). Спазмовані м’язи і тканини не отримують необхідного харчування, що і проявляється болями. У загальному випадку спазми можуть бути наслідком різних зовнішніх і внутрішніх причин. Наприклад, легке спазмування шийки матки можуть викликати навіть необережні дії гінеколога при огляді.

За допомогою остеопатичних методів такі спазми легко знімаються, що зазвичай дає стійке позбавлення від болю.
Разом з тим, у молодих дівчат альгоменорея частіше обумовлена стійким порушенням судинної регуляції, будучи характерним проявом синдрому ВСД. Часто причиною порушень стають давно забуті травми ,які раніше ніяк себе не проявляли: родові, черепно-мозкові, куприка і інші. При цьому можливі наступні механізми розвитку альгоменореї.
Вченими встановлено, що у здорової людини кістки черепа рухливі і здійснюють періодичні коливання з дуже малою амплітудою. Але при травмі черепа (навіть незначної) ця рухливість може втратитися. В результаті порушується краніальний ритм і виникає напруга твердої мозкової оболонки. Відбувається здавлювання тканин головного мозку, що викликає розлади центру вегетативної регуляції і, як один з наслідків, альгоменорея.
При травмах куприка ситуація розвивається так. Тверда мозкова оболонка, що покриває головний мозок, йде далі вздовж хребта (у вигляді панчохи охоплюючи спинний мозок) і кріпиться до куприка. При різких ударах положення куприка зміщується і тверда мозкова оболонка натягується. Наслідки – ті ж, що описані вище – порушення судинної регуляції і альгоменорея.

Куприк відіграє важливу роль в фізіології жінки. У пологах його називають «прискорювачем», він сприяє виходу головки, натягуючи m. Levatoris ani, тому мобільність куприка важлива для жінки. Біль при травмі куприка тупа, виснажлива з іррадіацією в пряму кишку, посилюється при ходінні, швидкому вставанні, дефекації. При піхвовому дослідженні тиск на куприк викликає посилення болю. Застосовуючи остеопатичні техніки можна поліпшити ситуацію в куприку, зменшити органічні і функціональні порушення.
Лікарі-гінекологи, які володіють остеопатіческая методиками, остеопати можуть змінити прогноз вагітності і зняти багато жіночих проблеми під час вагітності та пологів.