066 5331593
Мюнхен (Німеччина) – є європейським лідером в галузі медицини з проведення операцій на колінних суглобах. Близько 160 тис. пацієнтів оперуються у нас. Але є також альтернативні варіанти: фізична активність самої людини може полегшити біль у колінах. Який же є ідеальним тренінг та скільки разів треба відвідувати терапевтичні заняття? Для того, щоб бути компетентним і дати чітку відповідь на це запитання, зараз займається цим американська студія.
Лише 28% пацієнтів з діагнозом Артроз колінних суглобів регулярно відвідують заняття лікувальною фізкультурою. Існують численні дослідження, які доказують позитивні ефекти заняття спортом, які є додатком до консервативного лікування. Алин M. Суско та Г. Келлі Фітцджеральд із Пітсбурзького університету ґрунтовно вивчили та узагальнили цю проблему.
Силове тренування проти тренувань на витривалість
Ваш результат: Отже найбільш ефективним засобом проти болю в колінних суглобах є силові тренування. Бо силові тренування не лише активізують загальний обмін речовин, а й з’єднують і відновлюють цільові м’язи. Той, хто займається тричі на тиждень, суттєво зменшує болеві відчуття в колінних суглобах. Силові тренування є більш ефективними, ніж заняття вправами на витривалість (їзда на велосипеді), тощо. За допомогою цих занять, а також поєднання їх із заняттями на воді чи Тайцзицюань, можна досягти відмінних результатів.
Механізм впливу
Жодна із студій не має чітких рекомендацій щодо частоти занять. Бо ще не зовсім досконало вивчено механізм впливу на ефект зникнення больових відчуттів при артрозах. На даний час проводяться лише експерименти на піддослідних тваринах і тому чіткої відповіді на це запитання ще поки не має. Напевно спортивна активність людини знижує запальні процеси в хрящовій тканині колінного суглоба.
Запобігання відмиранню хрящової тканини суглоба
При артрозах відбувається поступове зношування хрящової тканини колінного суглоба. Це дуже болюче явище. Артроз не піддається лікуванню, але можна зменшити ускладнення та сповільнити цей процес в цілому. Артроз –найпоширеніше захворювання в світі. Згідно проведених досліджень, які здійснювались інститутом Роберта-Коха, встановлено, що цією хворобою страждає четверта частина усіх чоловіків віком від 45 до 65 років і третина жінок, у цьому ж самому віці. Фактором ризику виникнення артрозу є надлишкова вага. (до)
Джерело: Суско A.M. та Фітцджеральд Г.K.та ін.: Спортивні вправи з ефектом знеболення при артритах з ураженнями кінців з’єднувальних кісток, 2014