вступити до клубу

Біль у спині та діагностика!

Додано: 09.11.2020 Автор: 0683661571
Чому остеопатія допомагає у випадках доведених через МРТ міжхребцевих гриж та протрузій? І чому в таких випадках 95 % операцій не потрібні? Суть у тому, що при протрузіях і грижах не вони є причиною болю, а дисфункція інших тканин чи органів!

Знання допомагає при болю в спині

Психічне здоров’я відіграє важливу роль у питанні болю в спині. Це підтверджується поточним дослідженням: пацієнтам потрібно менше знеболюючих, якщо вони знають, що результати візуалізації слід інтерпретувати як випадкові.
У пацієнтів з болем у спині діагностична візуалізація часто показує помітні результати, не пов’язані з болем. Вони говорять про випадкові ознаки, які часто з’являються як вікові дегенеративні зміни. Такі результати також діагностують у людей без болю в спині. Часто проводяться подальші діагностики та лікування.
У невеликих спостережних дослідженнях декілька дослідницьких команд змогли показати, що подальші втручання були менш ймовірними, якщо в результаті діагностики діагнози були класифіковані як випадкові результати, що базуються на їх поширеності та значущості. Ці результати припускають, що класифікація результатів заспокоює і лікарів, і пацієнтів, і, отже, призводить до меншої кількості подальших, можливо, непотрібних втручань.
Ці спостереження підкреслюють не малу роль, яку психіка відіграє при болях у спині, особливо на хронічній стадії.

Постановка цілей

Команда під керівництвом Джеффрі Джарвіка з Вашингтонського університету в Сіетлі дослідила вплив інформації на поширеність та класифікацію висновків у звітах щодо візуалізації хребта на подальше використання медичних послуг та призначення опіоїдів.

Методологія

В рамках клінічного дослідження перевіряли 250 дорослих пацієнтів з болем у спині від 98 закладів первинної медичної допомоги в Сполучених Штатах. У період з 2013 по 2016 рік учасникам ставили діагноз. Крім того, ніхто з учасників не робив спинної томографії минулого року. Дані були проаналізовані у 2018 та 2019 роках.
Основною кінцевою точкою було використання медичних послуг, що класифікуються як “відносні підрозділи, пов ‘ язані з хребтом” протягом року. Другою кінцевою точкою була кількість первинних лікарів, які призначають опіоїди знеболюючих.

Отримані результати

З 250 401 учасників, 238 (95,4 %) ознайомилися з критеріями включення. 57,5 % учасників були жінками, а 44,2 % – чоловіками. Вік учасників навчання становив понад 60 років. 117 членів (49,2 %) були класифіковані як контрольна група та 121 членів (50,8 %) як група втручання. Пацієнти контрольної групи отримали “нормальний” звіт, а доповіді для пацієнтів у групі втручання були доповнені інформацією про поширення вікових дегенеративних змін та вікових аномалій хребта та виникнення таких змін у асимптоматичних пацієнтів.

Основна кінцева точка

Щодо основної кінцевої точки, то між двома групами протягом одного року спостереження не було. Виправлене медичне значення РВУ становило 3,65 (2,71-5,12) у контрольній групі та 3,53 (2,68-5,08) у групі втручання. Різниця була-0,7 % . Частота медичних послуг не відрізнялася між двома групами , якщо врахувати конкретні клінічні дані в звітах, але для типу візуальної діагностики виконуються (КТ: різниця-29,3 %; 95 % ДІ-42, від 1 % до-13,5 %; МРТ: різниця-3,4 %; 95 % ДІ від-8,3 % до 1,8 %).

Вторинна кінцева точка: менше опіоїдів у групі втручання

Між двома групами середньої кінцевої точки була невелика, але суттєва різниця. У групі втручання ймовірність призначення опіоїдів протягом одного року після візуалізації була нижчою, ніж у контрольній групі (ставка шансів 0,95; 95 % достовірний інтервал 0,91-1,00; p 0,04).

Висновок

Результати цього дослідження показують, що інформація про поширеність та актуальність результатів візуалізації хребта у звіті пор висновки не впливає на подальше використання медичних послуг. Однак, пацієнтам в дослідженні рідше були потрібні опіоїди, якщо їх результати будуть включені ці класифікуючі коментарі.
”Це легко зрозуміти з точки зору больової терапії”, – пояснює професор Ганс-Крістоф Дайнер, Ессен, речник Німецького товариства неврології (ДГН). – ” Пацієнти, які знають, що певні ознаки зносу, які видно на картинках, часто зустрічаються часто і не пов’язані з болем або навіть не єнебезпечними, – більш розслаблені, що в свою чергу впливає на сприйняття болю та психіки. Таким чином, тренування пацієнта – це вже важлива підтримка мультимодальної терапії для пацієнтів з хронічним болем. Тому що знання рятують від болю”.
Автор:
Доктор. Мелані Клінглер (медична журналістка)
https://www.gelbe-liste.de/nachrichten/wissen-hilft-bei-rueckenschmerzen?fbclid=IwAR3S8ji52NTmlqBWYOif1yVBLaaSJ-JYQ98ynOix9qCAHQxGN8KkT853qt8